ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.
КК КОЖУВ ГО ПОБЕДИ КК КУМАНОВО ВО БИБЛ ЛИГА, А ГО ПРЕЧЕКУВА ВО ДОМАШНАТА ЛИГА

КК КОЖУВ ГО ПОБЕДИ КК КУМАНОВО ВО БИБЛ ЛИГА, А ГО ПРЕЧЕКУВА ВО ДОМАШНАТА ЛИГА

Македонското дерби во регионалната кошаркарска Балканска лига (БИБЛ) му припадна на  Кожув кој...

ВО 2017 ГОДИНА – ПРИОРИТЕТ ЗА КАПИТАЛНИТЕ ЗАФАТИ

ВО 2017 ГОДИНА – ПРИОРИТЕТ ЗА КАПИТАЛНИТЕ ЗАФАТИ

Во новата 2017 година пред нас стојат значајни предизвици и проекти, кои треба да обезбедат...

СТОЈАН ВАСИЛЕВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ

СТОЈАН ВАСИЛЕВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ

Дваесетгодишниот Стојан Василев од Гевгелија по втор пат скокна во осветената вода на реката...