ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

ФУДБАЛЕРИТЕ НА „КОЖУФ„ СЕ ПЛАСИРАА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

По одигрувањето на неколку контролни натпревари, фудбалерите на „Кожуф„, вчера ја имаа првата сериозна проверка на моменталната форма, пред почетокот на натпреварувањето во Втората македонска фудбалска лига.

Во рамките на шеснаесетфиналето на Купот на Македонија, на Градскиот стадион во Гевгелија тие беа домаќини на ФК „Новаци„. Во еден тврд натпревар, Кожуф успеа да дојде во водство од 1-0, но во последните минути од натпреварот,гостите успееја да изедначат, по што се изведуваа пенали. Во пенал рулетот,поуспешни беа фудбалерите на Кожуф кои со 6-5 се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија. Дванаесет екипи  обезбедија пласман во следната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, откако победија во дуелите од 1. елиминациско коло. Најубедливи победи постигнаа прволигашите Академија Пандев и Силекс, кои постигнаа по шест голови.

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________