ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

ОДБЕЛЕЖАНА ДЕСЕТГОДИШНИНАТА ОД ТРАГИЧНАТА СМРТ НА ГЕВГЕЛИСКИОТ ПИЛОТ ИГОР ЃОРЕВСКИ

Со полагање на свежо цвеќе на спомен обележјето денес му беше оддадена почитна трагично загинатиот гевгелиски пилот Игор Ѓоревски во хеликоптерската несреќа кај Блаце. 

Игор Ѓоревски беше еден од 11 трагично загинати припадници на воздухопловните сили на АРМ во хеликоптерската несреќа, која точно пред десет години се случи кај Блаце.

Свежо цвеќе на бистата на Игор, во паркот кај Народниот театар, покрај претставниците на семејството, положија градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков, делегација на општинската организација на СДСМ и од другарите.

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________