ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Денот на полицијата - 7 мај во Гевгелија беше одбележан со полагање на цвеќе на спомен бистата на Ѓорге Стамов, во дворот на Полициската станица во Гевгелија.

Со полагање на цвеќе вработените во ПС-Гевгелија му одадоа почит на патронот на гевгелиската полиција. Исто така, командирот на ПС-Гевгелија Миле Ангелков по повод празникот имаше прием на претставници на локалните и државните органи и институции.

По повод овогодишното одбележување на Денот на македонската полиција – 7 Мај,  денеска ресорниот министер Оливер Спасовски ги прими претставниците на семејствата на загинатите припадници на македонската полиција. Министерот Спасовски вчера на централната свеченост во Штип рече дека преку реформските процеси МВР ја враќа довербата кај граѓаните, а најави и дека од 1 декември годинава 4.900 полицајци ќе добијат покачување на платата.

 

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________