ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

ФИБА 3Х3 ТУРНИРОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Здружението 3x3 Macedonia ќе го направи следниот чекор и ќе го пресели кошаркарскиот  караван во Гевгелија.

Во центарот на градот ќе се натпреваруваат 16 екипи од цела Македонија, а најдобрите 12 од сите одиграни турнири ќе обезбедат место на главниот настан, кој е закажан за септември во Скопје. Турнирот е поддржан од Општина Гевгелија, како и од кошаркарскиот клуб Кожув, а ќе се одржи на 25 и 26 август. „MKD Tour“ лигата ја имаше својата премиера пред речиси еден месец во Скопје, а турнејата продолжи во Охрид, каде победи екипата на XXX Sarajevo.

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________