ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

СРВ ФЕСТ:КОНЦЕРТ НА НОКАУТ

Шестиот по ред СРВ-ФЕСТ 2018 годинава ќе се одржи вечерва,

а годинава на овој хуманитарен концерт ќе настапи познатата група НОКАУТ. Но, тоа не е единствената новина на овој фестивал, што се организира во чест на прерано починатиот млад гитарист Ристо Калиников од Гевгелија. 

Концертот на Нокаут ќе се одржи во дискотеката Де Факто во Гевгелија со почеток во 23 часот. Организаторот на фестивалот - здружението на граѓани „Ристо Калиников“ најавува богата забава, со напомена дека концертот и натаму го задржува хуманитарниот карактер.

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________