ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

КОШАРКАРСКИОТ НАТПРЕВАР МАКЕДОНИЈА-КОСОВО НА 2 ДЕКЕМВРИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Градот Гевгелија и спортската сала „26 април” ќе бидат домаќин на натпреварот меѓу Македонија и Косово закажан за 2 декември, недела, со почеток во 20:15 часот.Претседателот на Македонската кошаркарска федерација Петар Наумоски заедно со градоначалникот на Гевгелија, Сашко Поцков ја официјализираа соработката меѓу двете страни која ќе резултира со одигрување на натпреварот во Гевгелија.

 

– Македонската кошаркарска федерација сака да му се заблагодари на градоначалникот Поцков, како и на градот Гевгелија за подадената рака, како и за условите на одигрување на натпреварот – од комплексот хотели до спортската сала. Ја цениме иницијативата на градоначалникот како и залагањето за да се оствари оваа соработка кое го покажа во изминатиот период. Со нетрпение го очекуваме втори декември, се вели во соопштението.

„Жолто-црвените” ќе се обидат да запишат трета победа во низа во оваа фаза од претквалификациите за Евробаскет 2021.

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________